Misiaczki w bibliotece
2 grudnia 2017
Święta tuż, tuż…
17 grudnia 2017
Pokaż wszystkie

Zimowy taniec śnieżynek i bałwanków

                               

„Posiadanie jakiegokolwiek dobra nie daje radości, jeżeli nie dzielimy go z drugim człowiekiem.”

                                                                                                                                             Seneka

 

10 grudnia był wyjątkowym dniem dla naszych przedszkolaków. Dzieci zostały  zaproszone do udziału w przedświątecznym  kabaretowym spotkaniu przygotowanym przez samorządowców
i pracowników Urzędu Gminy w  Kołaczkowie. Późnym niedzielnym popołudniem, podekscytowane dzieci w strojach bałwanków i śnieżynek stanęły na scenie sali sesyjnej. Liczna publiczność powitała je brawami. Maluchy pod okiem swoich wychowawczyń p.Moniki Patrzek, p.Jolanty Talentowskiej i p.Anny Woźniak przygotowały część artystyczną o tematyce zimowo-świątecznej. Maluchy i straszaki zaśpiewały piosenki oraz zatańczyły „zimową poleczkę”. Dzieci zaprezentowały się bardzo dobrze i zebrały za swój występ gromkie oklaski. W ramach podziękowania aktorzy otrzymali od społeczności przedszkola słodki prezent w postaci pierniczków wypieczonych i ozdobionych przez dzieci i ich rodziców,  podczas zeszłotygodniowych warsztatów.

Prezentacja przedszkolaków związana była z celem na jaki zostaną przeznaczone zyski z biletów sprzedanych na występ kabaretowy oraz ze sprzedaży ozdób świątecznych i ciast przygotowanych przez rodziców. Dzięki nim dzieci z przedszkola w Sokolnikach otrzymają nowe zabawki i pomoce dydaktyczne, które będą służyły im dłuższy czas.

Pragniemy zatem podziękować inicjatorom tego przedsięwzięcia, aktorom i reżyserowi  widowiska – za możliwość występu oraz przekazanie zysków na potrzeby naszej placówki.

Serdecznie dziękujemy też wszystkim rodzicom, bez których nasz udział nie byłby kompletny – za wykonanie i dostarczenie ozdób, upieczenie ciast, obsługę stoisk na kiermaszu oraz dowiezienie dzieci na niedzielny występ.

 

GALERIA

Anna Woźniak