OWCE W SIECI- Bezpiecznie w Internecie
4 maja 2021
Podsumowanie realizacji projektu „Akcja Żonkile 2021” w klasach 4-8
6 maja 2021
Pokaż wszystkie

DZIEŃ STRAŻAKA – Poznajemy pracę strażaka

Dnia 4 maja 2021r. przedszkolaki z grupy „Pszczółki” wybrały się na wycieczkę do Ochotniczej Straży Pożarnej w Sokolnikach.

Wizyta w strażnicy wzbudziła ogromne zainteresowanie w naszym przedszkolu i dzieci przygotowywały się do niej na kilka dni przed. Na spotkanie wyszedł  pan Bronisław Bartkowiak, strażak – prezes  jednostki OSP Sokolniki. Towarzyszył mu pan Krystian Kołodziejczyk- członek OSP. W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się, że praca strażaka nie polega tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom podczas powodzi, wichur, wypadków samochodowych i innych nieszczęśliwych zdarzeń. Dzieci z bliska zobaczyły samochód strażacki, który wzbudził największą ciekawość oraz  jego wyposażenie. Dowiedziały się, jakim sprzętem dysponują strażacy podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy i pod jaki numer telefonu zadzwonić gdy wybuchnie pożar. Maluchy chętnie przymierzały hełm strażacki, aby poczuć się choć przez chwilę strażakiem.  Spotkanie zakończyło się pamiątkowym zdjęciem. Dzieci podziękowały strażakom i wręczyły własnoręcznie przygotowaną laurkę oraz kwiatka. Dzięki takim spotkaniom przedszkolaki poznają pracę strażaka, dowiadują się jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych. Składamy serdeczne podziękowania Panom strażakom za miłe spotkanie i przekazanie ciekawych wiadomości.

GALERIA PSZCZÓŁKIzobacz

GALERIA MISIACZKIzobacz

Monika Patrzek

 

Z okazji Dnia Strażaka wszystkim druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Sokolnikach serdeczne życzenia dobrego zdrowia, bezpiecznej służby i szczęśliwych powrotów z akcji ratowniczych składają dzieci, wychowawcy, dyrektor oddziałów przedszkolnych z ulicy Szkolnej 15.