DZIEŃ Z PATRONKĄ
15 października 2021
Dzień Przedszkolaka
19 października 2021
Pokaż wszystkie

Bal Królowej Jadwigi

Trzynastego października br. w ramach realizacji projektu „Gdzie są nasze patronki?” w naszym przedszkolu odbył się „Bal z królową”.  W tym dniu wszystkie dziewczęta przebrane były za damy dworu a chłopcy za rycerzy.  Jak na spotkanie z królową przystało przybyłą królową wszyscy powitali pięknymi ukłonami a następnie każde z dzieci powiedziało kilka słów na temat zasług oraz życia królowej Jadwigi.  Po przedstawieniu dziewczynki zaprezentowały przed królową swój strój a chłopcy wzięli udział w pokazie swojej broni w „tańcu z mieczem”. Radości nie było końca podczas pląsów i tańców dworskich. Na koniec spotkania królowa każde dziecko udekorowała pamiątkowym orderem.

W rolę królowej Jadwigi wcieliła się p. Daria Dym mama jednego z naszych przedszkolaków za, co jej bardzo DZIĘKUJEMY. Dziękujemy również wszystkim rodzicom za przygotowanie dzieciom strojów z dawnych czasów.

GALERIAzobacz

Monika Patrzek