Tajemnice książek
15 maja 2020
DZIEŃ BIBLIOTEKARZA
15 maja 2020
Pokaż wszystkie

Zdalna wyprawa do zoo w grupie Misiaczków

Bieżący tydzień w grupie przedszkolnej Misiaczki przebiegał pod hasłem : ,,WYPRAWA DO ZOO”. Jak sama nazwa mówi zdalnie wyruszyliśmy do zoo, aby poznać nieznane, fascynujące zwierzęta egzotyczne. Pierwszego dnia dzieci poznały żyrafę co długą szyję ma, a następnie z pomocą rodziców stworzyły własne żyrafy z kolorowego papieru.
Kolejnego dnia przedszkolaki zapoznały się z treścią wiersza autorstwa Danuty Wawiłow pt: ,,W zoo”. Na podstawie którego stworzyły wybrane zwierzątko z plasteliny lub modeliny. Jednak to nie był koniec zadania, po stworzeniu wyjątkowego zwierzaka dzieci za pomocą różnorodnych materiałów przygotowały makiety miejsca zamieszkania swojego zwierzątka. Powstały fantastyczne, twórcze i kreatywne prace wzbudzające mój zachwyt. W środę nasza podróż po zoo trwała dalej. Zadaniem dzieci było stworzenie kolorowej papugi, którą również możemy dostrzec w zoo. Następnego dnia odbyliśmy wyprawę do Afryki. Dzieci zobaczyły jak wygląda Afryka na mapie świata za pomocą ilustracji. Zadaniem było stworzyć własny obraz przedstawiający Afrykę. Na zakończenie dzieci zapoznały się ze specyfiką pracy weterynarza, który jest bardzo przydatny do leczenia zwierząt również w zoo. Przedszkolaki miały wykonać pracę w dowolnej technice przedstawiającą tematykę : ,,Czym zajmuje się weterynarz”.
Wszystkie prace stworzone przez dzieci wykonane były bezbłędnie. Przez ich pryzmat widać ogromne zaangażowanie i chęć pracy ze strony dzieci i rodziców.
Dziękuję za kolejny, owocny tydzień w grupie Misiaczki.

GALERIA

Marika Wojtas