INTERNETOWY KURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO I NIEMIECKIEGO DLA DZIECI PRZEDSZKOLNYCH I SZKOLNYCH
10 września 2020
Międzynarodowy Dzień Kropki w grupie Misiaczków
16 września 2020
Pokaż wszystkie

KLUB MAŁEGO MUZYKA wystartował!

Dnia 11 września 2020 roku w nasze szkolne progi zawitał zespół muzyczny ARTandMUSIC- Klub Małego Muzyka z Poznania, który ugościł nas pierwszym spektaklem muzycznym pt. „Uchem radiowca”.


Klub Małego Muzyka to cykl 9 spotkań w roku szkolnym, w formie 30- minutowych opowieści słowno-muzycznych, odbywających się na terenie naszej szkoły, ze szczególnym uwzględnieniem sytuacji epidemiologicznej w naszym kraju, a więc przestrzeganiem reżimu sanitarnego.
Klub Małego Muzyka to audycje z autorskimi metodami animacji słowno-muzycznych Art And Music, prowadzone przez wykwalifikowaną osobę prelegenta, mającą wspaniały kontakt z młodym widzem. Narrator wprowadza dzieci w świat muzyki przedstawiając tematy w postaci bajek, opowieści muzycznych i zabaw. Bajki, poprzez swoją prostą formę uczą uważnego słuchania i obserwacji, pobudzają dziecięcą wyobraźnię, a wykorzystanie animacji słowno-muzycznych pozwala dzieciom aktywnie uczestniczyć w wystawianych koncertach.


Spektakl pt.„Uchem radiowca” przeniósł uczniów klas.0-III w zaczarowany świat radia, gdzie kokosy, puszki i folia zamieniły się w rumaki, zbrojnych rycerzy oraz szumiące sitowie. Za kulisy mikrofonowego przedstawienia zabrali nas Lektor o stu głosach i Dźwiękowiec o stu rękach. A że to nie fikcja ukazują załączone zdjęcia w galerii poniżej, zapraszamy!
Klub Małego Muzyka to 9 różnych tematów, różna muzyka, wykonawcy oraz instrumenty. Różnorodność przedstawianych podczas roku tematów, instrumentów, form muzycznych oraz kultur pozwala dzieciom poznawać otaczający nas świat. Oto co zespół oferuje nam na nowy rok szkolny.

HARMONOGRAM SPOTKAŃ W ROKU SZKOLNYM 2020/21
Uchem radiowca
Bo do tanga trzeba dwojga
Szarpidruty
Gwiazda betlejemska
Bajkowa lista przebojów
O muzyce we Lwowie instrument opowie
Historia zaginionego wachlarza
Pośnik, kutia, klekotki
Tam-tam w Afryce

Galeria

Milena Jóźwiak-Szklarkowska