Słów kilka od pedagoga
26 listopada 2020
W świecie kół i kółeczek
28 listopada 2020
Pokaż wszystkie

Dzień Pluszowego Misia u Misiaczków

Dzień pluszowego Misia obchodzony jest na całym świecie 25 listopada. Został ustanowiony w 2002 roku, w setną rocznicę powstania tej maskotki. Pluszowego misia znają dorośli i dzieci na całym świecie. Stał się towarzyszem zabaw, przytulanką, powiernikiem tajemnic i najlepszym przyjacielem. Dziecięcy świat zabawek aż roi się od misiów różnego formatu, kształtu i kolorów. W tym wesołym dniu na przedszkolaki w grupie Misiaczki czekało wiele atrakcji. Przedszkole odwiedził Miś i zaprosił dzieci do wspólnej zabawy. Najpierw przedszkolaki poznały historię święta, obejrzały prezentację przedstawiającą ciekawe informacje o prawdziwych misiach oraz odgadywały imiona misiów- bohaterów bajek. Następnie dzieci wysłuchały przygód Kubusia Puchatka, które przeczytała Pani Monika Adamska. Po relaksie w bajkowej krainie gość Miś zaproponował dzieciom, że poczęstuje wszystkich pysznym miodem. Jednak, aby go można było spróbować, przedszkolaki musiały wykazać się sprawnością i w podskokach przejść dróżkę po śladach misia. Zmęczone Misiaczki podśpiewując piosenki o misiach zabrały się do wylepiania misiów piankoliną. Na pamiątkę tego pięknego dnia dzieci otrzymały medale przyjaciela pluszowego misia oraz upominek. Dzień Pluszowego Misia w naszym przedszkolu był pełen uśmiechu i świetnej zabawy.

FILMIK

Renata Biadasz-Dym