„Zimowy krajobraz” – praca plastyczna wykonana metodą edukacji przez ruch D. Dziamskiej
8 stycznia 2021
Z życzeniami dla babć i dziadków
20 stycznia 2021
Pokaż wszystkie

Zajęcia interaktywne z robotem Doc

    Dnia 12 stycznia dzieci z oddziału 6-latków miały miłe spotkanie z mówiącym robotem DOC. Interaktywny kolega przybliżył dzieciom aspekty robotyki i to w całkiem przyjemny i twórczy sposób. Robot może być zaprogramowany aby wędrować dowolnie lub według poleceń na kartach. Jak się okazało dzieci już same potrafią zaprogramować robota. Wszystkie pięknie wysłuchały zasad wykorzystania robota oraz wykazały się cierpliwością. Były niesamowicie skupione i cichutkie, by mogły usłyszeć kolejne polecenia płynące od interaktywnego przyjaciela.
     Warto wspomnieć, że takie zajęcia to nie tylko rozwijanie myślenia logicznego i budowanie umiejętności rozwiązywania problemów. To także nauka kolorów, liter, cyfr i nazw zwierząt. To także rozwijanie pamięci i słuchu fonematycznego, a jego prawidłowy rozwój jest bardzo ważny i niezbędny w procesie nauki czytania i pisania. Super bohater DOC o wielkich, błyszczących oczach znakomicie wprowadza dzieci w podstawy programowania- kreatywnie, stopniowo i poprzez zabawę.
     Zajęcia okazały się dla dzieci bardzo atrakcyjne. Mimo iż była to forma grupowa zajęć, każde z nich mogło samodzielnie poruszyć swoja wyobraźnię, poćwiczyć indywidualne umiejętności manualne i usłyszeć od Robocika pochwałę. Brawo sześciolatki!

GALERIA

Milena Jóźwiak-Szklarkowska