Z serdecznymi życzeniami…
31 maja 2020
JESTEŚMY DZIEĆMI MAMY SWOJE PRAWA
8 czerwca 2020
Pokaż wszystkie

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Szanowni Państwo,

mamy wielką przyjemność poinformować, że nasza szkoła została beneficjentem Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Po rozpatrzeniu wniosku złożonego przez p. Dyrektor jeszcze
w listopadzie, Kuratorium Oświaty w Poznaniu przyznało nam dofinansowanie w wysokości 4.000 zł na zakup nowości książkowych do Biblioteki Szkolnej. W ramach realizacji projektu w szkole odbywać się będą również liczne przedsięwzięcia czytelnicze. W każdym oddziale klasowym zrealizowany zostanie projekt dotyczący literatury adekwatny do wieku uczniów.

            Pragniemy, aby z projektu w jak największym stopniu skorzystali przede wszystkim uczniowie, dlatego zwracamy się do wszystkich członków społeczności szkolnej – uczniów, rodziców i nauczycieli o pomoc w kompletowaniu listy książek, które zostaną zakupione w ramach dofinansowania. Poniżej znajduje się lista zaproponowanych przez nas pozycji. Pragnęlibyśmy, aby wyrazili Państwo swoją opinię na jej temat – napisali czy jest adekwatna, wyczerpująca. Chętnie przyjmiemy również Wasze propozycje tytułów, które powinniśmy na niej umieścić.

Co możemy kupić? Pieniądze przeznaczone są na zakup bardzo szeroko pojętych nowości czytelniczych. Wiemy jednak, że nie mogą to być podręczniki szkolne, bryki, skróty i streszczenia lektur szkolnych, programy i gry komputerowe, filmy i nagrania muzyczne, encyklopedie, leksykony, słowniki, rozmówki językowe, publikacje uzupełniające ćwiczeniowe dla uczniów, albumy, atlasy i mapy, dokumenty ikonograficzne, kolekcje historyczne (źródło – KO Poznań). Mają to być zatem pozycje, które zaciekawią uczniów, sprawią, że dziecko chętnie po nie sięgnie. Głównym celem projektu jest bowiem promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

Poniżej znajdują się odnośniki do dwóch formularzy, za pośrednictwem których w trybie online dzieci i Państwo mogą przesłać nam propozycje tytułów oraz swoje opinie o obecnej liście.


Serdecznie dziękujemy za pomoc. Do zobaczenia w Bibliotece Szkolnej!


                                                                                                Magdalena Rzepka

FORMULARZ DLA RODZICÓW
FORMULARZ DLA UCZNIÓW

LISTA KSIĄŻEK DO ZAKUPU